16 Nisan oy kullanma saati! Saat kaçta başlayacak kaçta bitecek…

YSK tarafından yapılan 16 Nisan referandumuna az bir zaman kala 2017 oy kullanma saati büyük merak konusu oldu. Milyonlarca seçmenin Anayasa değişikliği için kullanacağı referandum oylaması oy saatleri belli oldu. Peki 16 Nisan’da saat kaç aralığında oy kullanılacak? İşte 2017 seçim saati ile ilgili tüm detaylar

ST KAÇTA OY KULLANILACAK?

Seçmenler, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis’te 07.00-16.00 saatlerinde oy kullanacak.

Diğer illerde oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olacak.

Oy kullanmanın bitiş saatine gelindiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanabilecek.

Anayasa değişikliği için yapılacak olan 16 Nisan referandum sonuçlarına ise haber7.com’dan ulaşabilirsiniz.

Sandık kurullarına üye verebilecek siyasi partiler​

AK Parti, CHP, HDP ve MHP’nin yanı sıra ANAVATAN, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Hür Dava Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi halk oylamasına ilişkin işlemlerde bulunabilecek ve sandık kurullarına üye verebilecek.

Bir önceki yazımız olan Van gölü için kapsamlı proje! 15 bin öğrenci... başlıklı makalemizde GÜNCEL Haberleri, temizlik ve van gölü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir