Ayda bir kitap ile kütüphanesiz okul kalmayacak

Sosyal medyada başlatılan “Ayda Bir Kitap” kampanyasına isteyen herkes katılabilir. Türkiye İzcilik Federasyonu’nda Eğitimci İzci Lideri olan Radyo Tv Program Yapımcısı-Yazar Müjdat Gökçe yeni başlatılan kampanyaya ilginin yüksek olduğunu belirtti ve ekledi: “3 gün içinde bin 350 kişiye kitap hediye edildi.”

Bir aylık bir ön araştırma sürecinin sonunda böyle bir kampanyaya ihtiyaç olduğunu gören Gökçe, öncelikle yakın çevresinden yardım almış. Kampanya için açılan sosyal medya hesabı 3 gün içinde 1,5 milyonun üzerinde görüntülenmiş ve katılımlar başlamış.

BİN 5 YÜZ KİTAP İLE PROJE HAYTA BAŞLADI

Dünya Karapapak Türkleri Birliği Başkanı Seyfullah Türksoy 50 kitap hediye ederek, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise üniversite bünyesinde bir kampanya başlatarak öğrencilerin katılımlarını sağlamış. Böylece bin 5 yüz kitapla kampanya başlatılmış.

“Ayda Bir Kitap” kampanyasıyla ihtiyacı olan okullara yardım yapılacak. Şimdilik her bir okul için 35 kitap limiti var. Fakat kampanyaya katılım arttıkça limitte artacak.

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN:

Dede Korkut Mah. Mevzu Sok. No:6/9 Meram-KONYA adresine kitaplarınızı gönderebilirsiniz. Okullar ise sosyal medya üzerinden iletişime geçerek başvuru yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan Çukurca'da PKK'ya ağır darbe! başlıklı makalemizde çukurca, GÜNCEL Haberleri ve Hakkari hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir