Başsavcılık açıkladı! İşte 2 kritik iddianame

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki olaylara ilişkin aralarında eski Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı Korgeneral Güvenç ile tuğgeneraller Caha, Boduroğlu, Çağlar, Soyraç, Nuhoğlu ve Tamer’in de bulunduğu 150 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

İddianameye göre Karargah saat 22.00’de tamamen ele geçirilmiş.

İddianamede tüm şüpheliler için Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. 

ASKERİ YARGI İDDİANAMESİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün askeri yargıdaki yapılanmasını oluşturdukları gerekçesiyle 33 kişi hakkında iddianame düzenleyerek, mahkemeye gönderdi. İddianamede şüphelilere anayasal düzeni ihlale teşebbüs, silahlı terör örgütü üyesi olmak, terör faaliyeti kapsamında resmi belgede zincirleme sahtecilik ve kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık suçlamaları yöneltildi.

Bir önceki yazımız olan Adana'da komik olay! Bankanın kapısını... başlıklı makalemizde Adana, banka ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir