Bu kafeye belediye otobüsünden giriliyor | Amasya haberleri

Üniversite eğitimini iç mekan tasarımı üzerine okuduktan sonra memleketi Amasya’da babasıyla birlikte bir restoran işletmesinin ardından arkadaşıyla ortak olup kafe açan Ali Ertürk, kafenin girişine de hayali olan otobüsün ön parçasını konuşlandırdı. Merzifon’dan satın alıp trafik kayıtlarından düşürülen çalışır şekildeki 1987 model otobüsü kafe girişine koymak için parçalattığını belirten Ali Ertürk, Otobüsün arkasını ne yapacağız diye düşünüyorduk. Hurdacı, gövdesiyle otobüsün baş kısmını ayırdı. Kilosunu 70 kuruştan aldı. 12-13 ton geldi, sattık. Bu da bizim işimize geldi. Otobüsün parasını çıkarmış olduk dedi.

Kafeye gelenlerin girişte belediye otobüsü görünce şaşırdıklarını anlatan Ertürk, Müşterilerimiz ‘belediyeye ait yolcu kartını nereye okutacağız?’ diye espri yapıyor. Şehir dışından gelenler ‘akbil basacak yer nerede?’ diye soruyor şeklinde konuştu.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in açılışını yaptığı mekanın içinin antika ve yöresel malzemelerle donatıldığına değinen Ertürk’ün ortağı Atıl Sağıroğlu, otobüsün camına da ildeki bazı mahalle ve köylerin yöresel dildeki isimlerini yazdırdıklarını söyledi.

Müşterilerden Arzu Özkan da, Mekan açısından etkisi olacaktır. Otobüs harika. Çok güzel düşünülmüş diye konuştu. 

Murat Çelik A.

Bir önceki yazımız olan Mavi kapak toplayan dede torun, 88. tekerlekli sandalye aldı başlıklı makalemizde haber, haberler ve halit aydoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir