BYEGM, Avrupa Parlamentosunun “Daily Sabah” kararını kınadı

BYEGM’den yapılan yazılı açıklamada, “Avrupa Parlamentosu’nun Hıristiyan Demokrat milletvekili Jeroen Lenaers’ın girişimleri sonrası Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani tarafından Daily Sabah gazetesinin parlamento içerisinde dağıtımını yasaklayan kararı, basın tarihine geçecek kara bir lekedir” denildi.

Alınan kararın yalnızca Daily Sabah gazetesine ve Türk basınına değil, temel insan hakları ve hoşgörü gibi kavramlara darbe vurduğu kaydedilen açıklamada, “Hiçbir geçerli hukuki nedene dayanmayan bu karar, sadece Daily Sabah gazetesine ve Türk basınına değil, aynı zamanda çağdaş demokrasinin merkezi olduğunu iddia eden Avrupa’da, temel insan hakları, hoşgörü gibi kavramlara vurulmuş ağır bir darbe, Avrupa’da basın özgürlüğünün son derece zedeli olduğunu ortayan koyan bir örnektir. Avrupa Parlamentosu Başkanı’nın çağ dışı ve ön yargılı kararını şiddetle kınıyor, bu keyfi karardan en kısa sürede dönülmesini diliyoruz” ifadelerine yer verildi.  

Caner Ünver

Bir önceki yazımız olan Nikahlarına bile motosikletle gittiler |Eskişehir haberleri başlıklı makalemizde eray ayaz, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir