C4le birlikte çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tunceli’de düzenlenen terör operasyonunda 500 gram C4 patlayıcı, 550 kilogram amonyum nitrat, 4 kalaşnikof, mayın, roketatar ve el bombasıyla birlikte çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından merkez sınırları içerisinde bölücü terör örgütüne yönelik bugün operasyon başlatıldı. Operasyonda 4 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 550 kilogram amonyum nitrat, 500 gram C4 patlayıcı, 1 adet mayın, 10 adet kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet roketatar, 5 adet roketatar mühimmatı, 7 adet roketatar sevk fişeği, 15 adet kesilmiş tüp başı, 4 adet el dürbünü, 2 adet el telsizi, 16 adet terörist kıyafeti, 2 adet küçük tüp, bin 495 adet kalaşnikof mermisi, 1 adet el bombası, 1 adet gece görüş dürbünü, 750 metre kablo, 51 adet pil ve çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerden silah ve mühimmatlar inceleme için muhafaza altına alınırken, diğer malzemelerin olay yerinde imha edildiği öğrenildi.

Bir sığınakta bulunan bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Çekmeköy'de kafe'de yangın çıktı: 1 ölü başlıklı makalemizde çekmeköy, GÜNCEL Haberleri ve İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir