Cinnet getiren liselinin ilk ifadesi!

Geçen 20 Mart’ta Fen Lisesi’nde meydana gelen olaydan sonra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan ve uzun süre Yoğun Bakım Ünitesi’nde kalan B.K., hayati tehlikeyi atlattı. 

Tedavisinin ardından Pazar Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alınan B.K. hakkındaki bazı iddiaları yalanladı. Arkadaşlarıyla oluşturdukları WhatsApp grubu dışında hiçbir gruba üye olmadığını belirten B.K., marjinal gruplarla ilişki içinde olduğu suçlamasının da gerçekle ilgisi olmadığını söyledi. 

Olayın tesadüfen gerçekleştiğini anlatan ve Emir Taş’ı öldürmeyi önceden planlamadığını iddia eden B.K., cinayette kullandığı bıçağı da 5 liraya aldığını ifade etti.

İfadesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen B.K., sağlık sorunları nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldı. B.K.’nın tedavisi halen mahkum koğuşunda sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı’na hakaret davası ertelendi başlıklı makalemizde cumhurbaşkanına, davası ve demirtaşın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir