Erdoğan için skandal ifadeler!

İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe  girişimine ilişkin davada tutuksuz yargılanan, dönemin Çiğli 2. Ana Jet Üs  Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk’un eski emir astsubayı Enis Çakır savunma  yaptı.
 
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in bir numara olduğu 270 sanıklı davanın  görülmesine Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ndeki salonda devam edildi.
 
İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi  (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf  avukatları katıldı.
 
Tutuksuz sanık Çakır, SEGBİS aracılığıyla katıldığı duruşmada darbe  girişimi gecesi çağrılması üzerine üsse geldiğini, Marmaris ilçesine giden  Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timlerine telsiz tedarik ettiğini söyledi.
 
Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının üs imamı olarak anılan eski  Astsubay Zekeriya Kuzu’nun darbe girişimi gecesi saat 23.30’da kendisini  arayarak, MAK deposunda ne kadar telsiz varsa getir. Komutanın kesin emri.  dediğini anlatan Çakır, bunun üzerine üsse gidip MAK deposundan aldığı  telsizlerden birini eski Binbaşı Taner Berber’e, diğerini de Kuzu’ya verdiğini  belirtti.
 
Çakır, pistte kendi personeli haricinde karacı ve denizci birçok  askerin bulunduğuna dikkati çekerek, eski general Gökhan Sönmezateş’in askerlere,  Üst düzey terörist alınacak, operasyon var. dediği beyanında bulundu.
 
Zekeriya Kuzu kahraman gibi tanıtılmış
 
Kuzu’ya sürekli ne olduğunu sorduğunu kaydeden Çakır, şunları anlattı:
 
Zekeriya Kuzu, bana ‘1 numarayı almaya gidiyoruz. Çok soru  soruyorsun, konuşmaktan ağzım yanıyor.’ dedi. O gece eve gitmek için yola çıktım  ama izin verilmedi. Sonra Ramazan Elmas geldi, ‘Polislerle görüşeceğim.’ şeklinde  konuşması oldu. ‘Arkadaşlar, her şeye hazırlıklı olun, çatışma çıkabilir.’ dedi.  Kanım çekildi. Ardından odada beklemeye başladım. Komutanlarımızın başarılı  çalışmaları vardı, konduramıyorsun. ‘Üst düzey terörist’ lafından etkilendik.  Milli değerlere ilişkin konuşmaları vardı. ‘Vatan, millet, bayrak için operasyona  gidiyoruz.’ denildi. Zekeriya Kuzu kahraman gözüyle tanıtılıyordu,  konduramıyorsun.
 
FETÖ üyesi olduğu yönündeki suçlamalarla ilgili de savunma yapan  Çakır, samimi duygularla geçmişini anlattığını dile getirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Müzeden 4 milyon dolarlık soygun! başlıklı makalemizde berlin, bode müzesi ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir