Hakkari'den seslendi: Canlarına okuyacağız

Başbakan Yıldırım, Hakkari Yüksekova’da düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreninde önemli açıklamalar yaptı.

BU ALÇAKLAR KILINIZA DOKUNAMAYACAK

İşte Yıldırım’ın konuşması:

 Siyaset meşru zeminde yapılır. Siyasetin zeminini kendi kirli amaçları için kullananlar, size hizmet değil, ihanet ettiler. Gayrimeşru alanlarda gözü olanlar siyaset yapamaz. Hakkari’de, Yüksekova’da yıllardır zulüm yapan PKK terör örgütünün Hakkari’ye, Yüksekova’ya vereceği hiçbir hizmet yoktur. Korkmayın, bu alçaklar bir daha sizin kılınıza dokunamayacak, hiç merak etmeyin. Kardeşçe bir olarak, beraber olarak yaşamaya devam edeceğiz.

TERÖR DEVLET MİLLET ARASINA GİREMEYECEK

15 Temmuz darbe girişiminde millet düşmanlarının maskesini düşürdük. Sizler de 15 Temmuz gecesi, Hakkari Yüksekova, meydana indiniz, FETÖ terör örgütüne gereken dersi verdiniz. Bundan böyle devletle millet arasına bu terör örgütlerinin girmesine asla müsaade edilmeyecek. Bu bölgeye gelen yatırımların önünü kesen, fabrika kuracak adamın önünü kesen, haraç isteyen kim olursa olsun karşısında bizi bulacak.

MEYDAN ‘BU TOPRAKLARDA TERÖRE YER YOK’ DİYOR

Başbakan Yıldırım, Hakkari’deki toplu açılış ve temel atma töreninde, İşte Yüksekova Meydanı. Bu meydan ne diyor, bu meydan diyor ki ‘Artık bu topraklarda teröre yer yok.’ Terörden eser kalmayacak. Köklerini kazıyıncaya kadar bu mücadele kararlılıkla devam edecek. dedi.

KANDİL’E SATTILAR KENDİLERİNİ

Başbakan Yıldırım: Vaktiyle ‘Biz Türkiye partisi olduk’ diyerek gelip sizden oy isteyen HDP’liler, bugün gelebiliyor mu yanınıza  Gelemezler. Çünkü iradelerini onlar Kandil’e verdiler, Kandil’e sattılar kendilerini. Ama hiç merak etmeyin, o Kandil’i de söndüreceğiz, onları da söndüreceğiz. şeklinde konuştu.

CANLARINA OKUYACAĞIZ

Başbakan Yıldırım: Açıkça söylüyorum; yargı, polis eliyle, korucularımızla, askerimizle, jandarmamızla; huzuru bozan PKK’lıların, FETÖ’cülerin canına okuyacağız. Terör örgütlerinin bu aralarındaki işbirliğini biliyoruz, gereğini yapacağız. ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Samsat'ta 3.5 büyüklüğünde deprem başlıklı makalemizde Adıyaman, deprem ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir