Memleket için Evet dediler

Güzelbağ, Bayır, Gümüşgöze ve Bayırkozağacı Mahallelerinde hemşerileriyle Anayasa değişikliği paketini konuştu. 4 Mahalle güzel bir Türkiye için destek sözü verdi.
 
KAVGALAR DÖNEMİ SONA ERECEK

En genç milletvekili Sena Nur Çelik, darbe Anayasası’ndan kurtulmak gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’de yaşanan siyasi ve ekonomik krizlere de değinen Çelik, ‘’Darbeciler vesayet devam etsin diye Meclis’i zayıf hale getirmişler. Mevcut sistemde siyasetçiler hep kavga etti. Ahmet Necdet Sezer, Bülent Ecevit’e bir Anayasa kitapçığı fırlattı, ülke bir gecede krize girdi. O kavganın milyarlarca liralık faturasını ödemek yıllarca sürdü. Cuntacılar anayasada hem cumhurbaşkanına hem de başbakana yürütme yetkisi vermişler. Bu yüzden sürekli yetki kargaşası ve kaos yaşandı. Yeni sistemde yürütme tek başlı hale gelecek, meclis ve hükümet ayrı olacak,  kavgalar dönemi de sona erecek’’ şeklinde konuştu. 

 
28 ŞUBATTA GENÇ KIZLARIMIZA ZULMETTİLER

Çelik, geçmişteki baskı ve zulümleri örneklerle anlattı. 
28 Şubat’ta yaşananları hatırlatan Çelik şunları kaydetti: ‘’Post modern darbe yaptılar, genç kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. O günler unutulmadı. Ama yeni sistemde bir daha bu tür şeyler yaşanmayacak‘’ 
 
HERKES AYNI HAKLARA SAHİPTİR

Ak Parti Antalya milletvekili, hayat tarzıyla ilgili iddialara cevap verdi. 
‘’Bu güne kadar kimsenin hayat tarzına müdahale etmedik tam tersine her kesimin özgürlük alanını genişletecek demokratik reformlar yaptık. Herkes bu ülkede inancı, mezhebi, yaşam tarzı ne olursa olsun aynı haklara sahiptir. Bunun tersini savunanların karşısında en önce biz dururuz. 28 Şubat’ta bize yapılan baskının kimseye yapılmasına izin vermeyiz. Kimsenin hayatına müdahale etmeyiz, edilmesine de müsaade göstermeyiz.’’ dedi. 

 
Çelik, hemşerilerinin evlerine konuk oldu

En genç Milletvekili Sena Nur Çelik, 4 mahallede de yoğun ilgi ile karşılandı. 
Güzelbağ Mahallesi’nde semt pazarına uğradı, esnafı selamladı. Akşam yemeği davetini geri çevirmeyen Çelik, Gümüşgöze Mahallesi’nde Mehmet Peker’in evine misafir oldu. Gözleme ve ayran ikram edildi. Yemek sofrasında gülümseten diyaloglar yaşandı. 
En genç milletvekili 100 yaşında vefat eden Nesibe Özdemir’in evinde de taziye ziyaretinde bulundu. 

Çelik daha sonra Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (ALKOD) tarafından düzenlenen 23’üncü Alanya sofrası etkinliğine katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da programa video konferansla bağlandı. Alanya’nın yöresel yemeklerinin ikram edildiği program renkli görüntülere sahne oldu. Plaket verilen Milletvekili Sena Nur Çelik, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Bu kafeye belediye otobüsünden giriliyor | Amasya haberleri başlıklı makalemizde ali ertürk, Amasya ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir