Mezardaki cesedi 150 metre uzakta buldular!

Rize’nin İkizdere ilçesinde mezarlara dadanan ayılar için köylüler nöbet tutmaya başladı. 
İlçeye bağlı Şimşirli Köyü, Kestane Mahallesi sakinleri bir süre önce defnettikleri bir cenazenin ayılar tarafından mezardan çıkarıldığını iddia ederken, çareyi mezarlıkta nöbet tutmakta bulduklarını söylediler. 

NÖBET TUTMAYA BAŞLADIK!

İlçenin Şimşirli Köyü muhtarı İsmail Bir, Kestane mahallesinde üç ay önce vefat eden bir kişinin cenazesini defnedilen yerin yaklaşık 150 metre uzağında bulduklarını ifade ederek, “Cenazemiz ayılar tarafından mezardan çıkartılınca bizde çare olarak ayı kapanı kurup nöbet tutmaya başladık. Başka çaremiz yok. Ya ayı bize zarar verecek yada korkutup kaçıracağız. Kaymakamlıktan ayılardan korunmak için yardım istedik. Ancak bize ‘sesli cihazlarla ayıları köyden uzaklaştırın’ dendi“ diye konuştu.

CESEDİ ÇIKARDILAR, 150 METRE UZAKTA BULUNDU

Ayılara zarar vermek istemediklerini kaydeden Bir, “Niyetimiz ayılara zarar vermek değil. Onların bize zarar vermesini istemiyoruz. Üç ay önce vefat eden bir vatandaşımızın naaşı üzerindeki tahtaları sökülerek çıkarıldı. Mezardan yaklaşık 150 metre uzağa getirilen cenazemize bir zarar verilmedi. Mahallemizde 5 mezar daha var. Bu mezarlar ayılar tarafından kazılmak istendi. Bu mezarlar 60 yıllık mezarlardı’’ dedi.

Bir önceki yazımız olan BYEGM, Avrupa Parlamentosunun “Daily Sabah” kararını kınadı başlıklı makalemizde avrupa parlamentosu, byegm ve daily sabah hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir