PKK'lıların evlerinde FETÖ dokümanları çıktı

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK ve gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik soruşturma çerçevesinde 20 Mart’ta İl Jandarma Komutanlığınca Aydın merkezli İstanbul, Şırnak, Batman, Muğla, Muş ve Mersin’de yürütülen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde çok sayıda yasak doküman ele geçirildi. 

Şüphelilerin evlerindeki aramalarda 11 adet 1 dolar, terör örgütü ele başı Fetullah Gülen’e ait kitaplar, FETÖ’ye ait kapatılan bankalardan Bank Asya’ya ait 1 banka dekontu, 2 kredi kartı ve ajanda, uyuşturucu içmede kullanılan bir alet, 2 fotoğraf makinesi, bir ruhsatsız tabanca, 163 fişek, 4 dizüstü bilgisayar, 14 cep telefonu ile terör örgütü PKK/KCK’ya ait bez parçaları ele geçirildi. 

Jandarma ekiplerince 20 Mart’ta 7 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda A.Ş, D.K, E.T, M.P, M.K, N.D, S.T, S.S, S.B, A.K, A.O.G, G.K, A.T, H.E, M.M.B. ve Ş.A. gözaltına alınmış, firari F.B’nin ise yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilmişti.

Bir önceki yazımız olan Almanya Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı başlıklı makalemizde afc federal istihbarat teşkilatı, almanya maslahatgüzarı ve dışişleri bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir