Uşak’ta onlarca at ile “EVET” klibi

Atasporu ciridin yaygın olduğu kentlerden biri olan Uşak’ta, 16 Nisan referandumuna özel bir klip çekildi. Yeni Anayasa’ya Türkiye’nin ihtiyaç duyduğunu, ev, köy, mahalle ve esnaf toplantılarıyla anlatan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da, profesyonel ciritçilerle birlikte evet klibinde rol aldı. Niçin “evet”in vurgulandığı, klipte 10 kulüpte lisanslı olarak cirit sporunu yaşatmaya çalışan 100 oyuncu yer aldı ve yoğun bir prodüksiyon çalışması ortaya kondu.

Türkiye’nin 2023 hedefleri için Uşak’ın tüm unsurlarıyla hazır olduğunu belirten Başkan Nurullah Cahan, “7’den 70’e tüm vatandaşlarımız, ülkemizin daha ileriye gitmesini ve şimdiye kadar önüne çıkarılan engellerin tamamen ortadan kalkmasını istiyor. Şu anda ülke olarak, içeride ve dışarıdaki hainlere karşı mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizi de ‘evet’ diyerek ortak paydada yapıyoruz. Yoğun bir özveri gerektiren ata sporumuz ciridi icra edenlerle birlikte, ülke davasına destek olmak istedik ve bir klip hazırladık. Güçlü Türkiye’ye giden yolun inceliklerini ve cumhurbaşkanlığı sistemini anlattık. Ciritçilerimizle birlikte evet pankartlarının yer aldığı hoş bir çalışma oldu. Umarım Uşaklı hemşehrilerimiz de beğenirler” dedi.

Cirit için bir dizi çalışma yaptıklarını da belirten Başkan Cahan, eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini ve spora ilgi duyan bütün vatandaşlara gerekli desteğin sunulacağını dile getirdi. Biniciliğin ve cirit sporunun keyfini herkesin yaşaması gerektiğini anlatan Cahan, “Ecdadımız at üzerinde nice kıtalar fethetti ve nice savaşalar kazandı. Ata binmek gerçekten hoş bir spor. Ben tüm hemşehrilerime bu sporu tavsiye ediyorum” diye konuştu.
Bu yıl Türkiye şampiyonluğunu hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Cahan, “Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonasında aldığımız ikincilik ile bunu gösterdik. İnşallah önümüzdeki sene Türkiye Şampiyonu olarak bu başarımızın meyvesini almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ertunç Öztürk

Bir önceki yazımız olan Halit Akçatepe’nin doktorundan açıklama başlıklı makalemizde haber, haberler ve iç hastalıkları uzmanı dahili birimler direktörü u hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir